Житомирщина
Online Translate
Банери
banner
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 годиниОсвіта повинна бути ефективною

Освіта повинна бути ефективноюУ понеділок, 13 лютого, Андрушівку відвідали заступник міністра освіти і науки України Хобзей П.К. , директор департаменту професійно-технічної освіти Кучинський М.С. та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Калінін В.О.
Гості відвідали Андрушівський професійно-технічний ліцей, де провели зустріч з колективом закладу.

У своєму виступі Павло Хобзей зазначив, що професійна освіта є певним інструментом для соціально-економічного розвитку регіону. Очевидно, що перед професійною освітою є великі виклики щодо якості підготовки і щодо ефективності використання коштів, які ідуть на систему професійної освіти. В минулому році уже було зроблено дві важливо речі: по-перше, фінансує і керує на сьогодні область і міста, обласні центри, і, по-друге, є освітня субвенція, яка надається, відповідно до Конституції, на здобуття середньої освіти для учнів, які закінчили 9 клас, щоб вони змогли отримати атестат зрілості. Ми зацікавлені, і це є в пріоритетах програми Уряду, у тому, щоб створити професійні центри – великі центри, де буде багато професій, де учні зможуть обирати те, що їм більше до душі, щоб краще самореалізуватися й розкрити свій талант. Заступник міністра також наголосив, що зміни у системі та оптимізація у жодному разі не передбачають зменшення кількості студентів, які зможуть отримували протехосвіту, а також іногороднім жителям не відмовлятимуть у прийнятті до училищ, бо у якомусь сільському районі може не бути жодного професійного закладу. Високопосадовець подякував, що в цьому напрямку існує взаєморозуміння.

Директор департаменту професійно-технічної освіти Микола Кубинський додав: «Оптимізація – це перш за все зміни. Це не закриття ПТНЗ, а реорганізація навчальних закладів шляхом їх об’єднання за галузевим принципом. При цьому кількість учнів, матеріально-технічна база закладу зберігаються. Під час оптимізації будуть враховані потреби регіонального ринку праці у підготовці кваліфікованих робітників. У результаті ми отримуємо оптимальне використання фінансових, кадрових, методичних та навчальних ресурсів ПТНЗ».
На завершення візиту високопосадовці відвідали Андрушівську школу мистецтв, де ознайомилися з досягненнями вихованців закладу та його матеріально-технічною базою.
Освіта повинна бути ефективноюОсвіта повинна бути ефективною
Людмила Ананченко

Банери
banner
website 9 из 10 на основе 48 оценок. 26 пользовательских отзывов.